Novinky

Technológia Biokey od Idencomu spĺňa podmienky na certifikát VdSMožnosť používať osobné charakteristiky, ktoré sa nestratia a nie je možné ich zabudnúť, je dôležitým kritériom pri zvažovaní použitia systémov na odtlačky prstov. Zároveň musia byť tieto biometrické údaje, ku ktorým patrí aj sken odtlačku prsta, zabezpečený pred ukradnutím alebo manipuláciou. Popri bezpečnostnom hľadisku musí technológia aj dennodenne bezchybne a spoľahlivo fungovať a dať sa jednoducho obsluhovať.
Toto prepojenie medzi bezpečnosťou a komfortom je výzvou pre výrobcov biometrických zabezpečovacích systémov a oddeľuje „zrno od pliev“. Cieľ vyvinúť systém odtlačkov prstov, ktorý bude vyhovovať certifikačným kritériám a ktorý je schopný v kombinácii s elektronickým zámkom pomocou jediného (!) prsta ovládať a zabezpečovať domy na najvyššej bezpečnostnej a komfortnej úrovni , bol však dlho na míle vzdialený. Rozšírenie tejto technológie v oblastiach, kde je relevantná bezpečnosť, preto v minulosti stroskotalo predovšetkým na objektívnej overiteľnosti úrovne bezpečnosti a s tým spojenej nedôvery spotrebiteľov. Chýbajúci certifikát VdS a v dôsledku toho neistota na poli poisťovacieho práva boli závažným problémom.
S novou produktovou radou FinKey nášho projektového partnera, spoločnosti Carl Wittkopp GmbH, sa však teraz podarilo nechať úspešne otestovať sady pozostávajúce z elektronického vysoko bezpečnostného zámku a kvalitného systému FinKey s technológiou BioKey pre triedy zámkov VdS 1 a 2 (EN 1300). Po prvýkrát (!) bol teda certifikovaný systém na rozpoznávanie odtlačkov prsta, pri ktorom vysoko bezpečnostný zámok môže byť obsluhovaný iba jediným (!) prstom (pomocou senzora na pretiahnutie prsta – teda nie na priloženie, aby nezostala žiadna stopa). Základom certifikácie bol vedecký znalecký posudok so záverom, že rozpoznávací software BioKey sa osvedčil a bola potvrdená jeho vysoká úroveň bezpečnosti a vysoký bezpečnostný štandard.
Naši technici majú bohaté skúsenosti s montážou
Montáž Biokey je jednoduchšia, ako by ste si mohli myslieť. Naši technici vedia veľmi dobre, čo robia. Pracujú pre nás už dlhú dobu a v tom, čo robia sú veľmi zruční. Výmena klasického zámku za Biokey našim ľuďom zaberie len niekoľko hodín, ale predstavte si, koľko času a starostí vám táto montáž ušetrí.
V zásade ide o to, že potrebujeme do steny vložiť náš prístroj a tiež musíme docieliť to, aby prístroj zabudovaný v stene komunikoval s dverami. Budeme teda musieť cez stenu natiahnuť zopár káblikov. Tieto ale vy neuvidíte, pretože ich schováme. Pri montáži postupujeme šetrne, pretože sme si vedomí toho, že svoj príbytok/firmu iste veľmi vážite.
Máme dlhoročné skúsenosti, a preto veríme našim technikom. Najlepšie urobíte, ak budete fyzicky prítomný pri montáži, pretože je nevyhnutné nastaviť senzor na váš odtlačok prsta.